Twoja książka w oprawie, na jaką zasługuje

 

Pytaj i dyskutuj

eBook
Czy eBook może mieć nadany numer ISBN? rozwiń
Tak, e-book może mieć nadany numer ISBN.
W jakim formacie powinno zapisywać się książkę elektroniczną? rozwiń
Do podstawowych formatów zapisu książek elektronicznych należą: PDF, ePUB, MOBI. Jednym z bardziej popularnych standardów zapisu jest ePUB. Pozwala z łatwością dostosować tekst do wyświetlacza czytnika oraz ułatwia sam proces czytania, dzięki wykorzystaniu funkcji wyszukiwania w tekście oraz robienia zakładek i notatek.
Fotoksiążka
Jaki rodzaj papieru wybrać dla książki, w której fotografie grają pierwsze skrzypce? rozwiń
Jeśli jest to książka, której ważną częścią są fotografie, to najlepiej do jej wydruku użyć papieru kredowego o gramaturze od 120 g/m2 do 150 g/m2.
Jaki format publikacji jest najlepszy dla książki kucharskiej? rozwiń
Książka kucharska najlepiej prezentuje się w formacie B5 (17 cm x 24cm).
Kalendarz
Jakiej wielkości są standardowe kalendarze? rozwiń
To zależy od rodzaju kalendarza. Standardowym formatem dla kalendarzy całorocznych jest rozmiar: B2 (70,7 cm x 50 cm), natomiast dla kalendarzy (12 stron+okładka) jest to format A3 (29,7 cm x 42 cm).
Książka tekstowa
Czy książki wydawane w Simple Publishing mają nadawany numer ISBN? rozwiń
W Simple Publishing są dwie możliwości. To autor decyduje, czy chce, aby jego książka miała nadany numer ISBN.
Czy wybór szablonu ma wpływ na wygląd książki? rozwiń
Oczywiście, wybór szablonu ma wpływ na wygląd książki. Autor może dobrać taki szablon, który najbardziej odpowiada jego gustowi. Dzięki temu książka nabiera bardziej indywidualnego charakteru.
Pytania ogólne
Czym jest self-publishing? rozwiń
Self-publishing (samopublikowanie) to coraz bardziej popularna forma publikowania książek. Polega na wydawaniu książek (częściej w formie elektronicznej, rzadziej drukowanych) przez niezależnych autorów bez udziału wydawnictwa. W takim przypadku to autor najczęściej pokrywa koszty publikacji oraz osobiście zajmuje się dystrybucją i promocją książki.
Czym jest znak wodny? rozwiń
Jest to sposób oznaczania, m. in. plików, fotografii, muzyki. Polega na umieszczeniu specjalnego znaku bądź logo, identyfikującego dany przedmiot. Stosowanie znaków wodnych ma na celu głównie ochronę praw autorskich.
Czy każda książka musi mieć nadany numer ISBN? rozwiń
ISBN to Międzynarodowy Znormalizowany Numer Książki, tak zwany identyfikator książki, który powinien być nadany wtedy, gdy książka przeznaczona jest do dystrybucji oraz celów komercyjnych. Natomiast nie ma konieczności nadawania numeru ISBN wtedy, gdy twórca chce opublikować dzieło tylko dla siebie i własnego użytku.
Jaka jest w Simple Publishing minimalna ilość nakładu, o jaki musi zadbać autor? rozwiń
Wszystko zależy od potrzeb autora. Może to być nawet jedna sztuka.

Przykładowy newsletter