Twoja książka w oprawie, na jaką zasługuje

 

Pytaj i dyskutuj

Samouczek : Fotoksiążka nie taka straszna, jak ją malują.

 

Witamy na portalu Simple Publishing. Tutaj znajdziesz narzędzia, które pozwolą Ci stworzyć fotoksiążkę, o której zawsze marzyłeś.
 
Będąc na stronie Simple Publishing, wejdź w zakładkę „Stwórz” oraz przejdź do tworzenia fotoksiążki. Zanim jednak zajmiesz się kreowaniem własnego albumu, możesz sprawdzić informacje dotyczące tego typu publikacji, korzystając z funkcji: „Dowiedz się więcej”. Aby przejść do etapu tworzenia fotoksiążki, zaloguj się, żeby mieć dostęp do swojego konta. Jeżeli jeszcze nie zarejestrowałeś się na stronie Simple Publishing, nie zwlekaj i zrób to właśnie teraz!
 
Posiadając już swoje konto i będąc na nim zalogowany, wejdź w zakładkę „Opracuj publikację”. Od stworzenia wymarzonego albumu, który będzie upamiętnieniem ważnych i przełomowych chwil z Twojego życia dzieli Cię jedynie sześć kroków!
 
Rozpocznij pracę od uzupełnienia „Podstawowych danych”. Na początek nadaj tytuł własnej publikacji – będziesz mógł go później zmodyfikować. W pierwszym kroku określasz także podstawowe dane: kategoria tematyczna, rodzaj publikacji – do wyboru masz następujące rodzaje publikacji: foto album, książka kucharska, książka modowa, album ślubny, relacja z podróży, pamiątka z dzieciństwa. Możesz zdecydować również o szacowanej ilości stron oraz o tym, czy chcesz, aby publikacja miała nadany numer ISBN. Zawsze możesz skorzystać z pomocy kontekstowej, znajdującej się obok zagadnień – dzięki temu będziesz wiedział, w jakim celu uzupełniasz te informacje i jak dobrać je najlepiej. Po zakończeniu tego etapu wystarczy, jeśli klikniesz przycisk: „zapisz i przejdź dalej”.
 
Drugim etapem tworzenia fotoksiążki jest określenie parametrów druku. Możesz zdecydować o następujących kwestiach: wymiarach, jakie ma mieć Twoja książka, rodzaju oprawy i papieru, rodzaju grzbietu oraz o tym, czy  publikacja będzie drukowana w kolorze czy w czerni i bieli. Po zakończeniu pracy możesz zapisać ten etap, klikając przycisk „zapisz i przejdź dalej”.
 
Po ustaleniu parametrów druku fotoksiążki nadszedł czas na wybór szablonu. W tym momencie możesz zdecydować o tym, jaki szablon (wzorzec) będzie miała Twoja publikacja – szablon fotoksiążki zależy przede wszystkim od tego, na jaki rodzaj publikacji się zdecydujesz. Poza darmowymi szablonami możesz również skorzystać z możliwości zamówienia takiego szablonu, który będzie zaprojektowany specjalnie dla Ciebie – musisz jedynie uiścić opłatę w wielkości sumy określonej przy danym wzorcu będziesz mógł z niego skorzystać. Z obowiązującymi cenami możesz również zapoznać się, wchodząc w zakładkę „Sprawdź ceny". Po wyborze wzorca musisz postąpić tak samo, jak podczas przechodzenia przez poprzednie etapy – klikając przycisk „zapisz i przejdź dalej” zostajesz skierowany do następnego kroku, którym jest korzystanie z edytora treści – narzędzia, które pozwoli Tobie opracować i sformatować tekst Twojej fotoksiążki tak, by idealnie współgrał ze zdjęciami wybranymi przez Ciebie. (Opis wszystkich funkcji edytora książki ze zdjęciami znajdziesz w osobnym samouczku dla zaawansowanych „Wykorzystanie wszystkich funkcji edytora książki ze zdjęciami”)
 
Po zakończeniu pracy związanej z tworzeniem treści oraz komponowaniem jej z fotografiami możesz przejść do ustalania kwestii związanych z dostępnością fotoksiążki oraz wydrukiem. Na początku powinieneś zdefiniować formaty, w jakich chcesz mieć/pobrać swoją foto książkę: pdf do publikacji w internecie, pdf do druku, epub. W tym miejscu możesz jeszcze zdecydować o tym, czy książka będzie zawierała logotyp Simple Publishing i kod 2D na okładce – dodatkowe informacje związane z kwestą logo znajdziesz na stronie w pomocy kontekstowej. Będąc użytkownikiem portalu Simple Publishing decydujesz również o tym, czy chcesz, aby Twój album został wydrukowany z drukarnią partnerską – w tej kwestii również pozostajemy otwarci – sam decydujesz o wszystkim! Na koniec pozostaje jedynie określić, czy publikacja będzie dostępna dla innych użytkowników i czy ma to być cała fotoksiążka, czy tylko kilka stron. Kończąc ten etap możesz jeszcze stworzyć krótki opis swojej publikacji, który widniejąc na stronie będzie zachęcał potencjalnych odbiorców do zapoznania się z całością publikacji. Po zapisaniu tego kroku przejdź dalej.
 
Na ostatnim etapie tworzenia swojej foto książki możesz mieć wgląd w podsumowanie wszystkiego, co do tej pory udało się Tobie zrobić. Dzięki temu zweryfikujesz dotychczasowe ustalenia, dzięki którym nic nie umknie Twojej uwadze. Zawsze możesz również skorzystać z pomocy ekspertów i specjalistów, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.
 
Przed dokonaniem płatności możesz jeszcze ocenić, jak wygląda wersja fotoksiążki. Wystarczy, że klikniesz przycisk „pobierz ze znakiem wodnym". Jeśli wszystko jest dopracowane i nie masz już żadnych zastrzeżeń do wyglądu swojej foto książki, zakończ cały etap, przechodząc do płatności – naciśnij przycisk „kup publikację”. Od tego momentu Twoja publikacja znajdzie się w koszyku. Jeśli będziesz chciał pobrać publikację bez znaku wodnego – dokonaj płatności. Wgląd w swoje zamówienia i faktury posiadasz na bieżąco, dzięki menu szybkiego dostępu. Możesz z niego korzystać przez cały czas, klikając jedynie we własną nazwę użytkownika.
 
Po dokonaniu opłaty nie pozostaje nic innego, jak poczekać na gotową fotoksiążkę, która trafi wprost do Twoich rąk. 
 

 

Przykładowy newsletter