Twoja książka w oprawie, na jaką zasługuje

 

Pytaj i dyskutuj

Samouczek : Pierwsze kroki z eBookiem.

Witamy na portalu Simple Publishing, który pozwala na stworzenie publikacji, o jakiej od dawna marzyłeś. Zapraszamy do przygody z kreatorem eBooka!

Znajdując się na stronie Simple Publishing, wejdź w zakładkę „Stwórz” – w tym przypadku interesuje nas publikacja książki tekstowej. Zanim przejdziesz do kreowania własnej książki, możesz sprawdzić informacje dotyczące tego typu publikacji, korzystając z funkcji: „Dowiedz się więcej”. W celu przejścia do etapu tworzenia eBooka, zaloguj się, żeby mieć dostęp do swojego konta. Jeżeli jeszcze nie zarejestrowałeś się na stronie Simple Publishing, nie zwlekaj i zrób to właśnie teraz!

Posiadasz już swoje konto i jesteś na nim zalogowany, wejdź w zakładkę „stwórz eBooka”. Od stworzenia wymarzonej i profesjonalnie wyglądającej publikacji dzieli Cię jedynie pięć kroków.

Zacznij od uzupełnienia „Podstawowych danych” w kroku pierwszym. W tym miejscu powinieneś nadać tytuł własnej publikacji, który oczywiście będziesz mógł później zmodyfikować. Jeśli pracujesz nad publikacją z drugim autorem lub autorką, możesz również wprowadzić imię i nazwisko współautora/współautorki publikacji. Przypisz również swoją publikację do jednej kategorii tematycznej, którą najlepiej ją charakteryzuje. Po zakończeniu tego etapu wystarczy, jeśli klikniesz przycisk: „zapisz i przejdź dalej”.

Znajdujesz się w drugim etapie tworzenia swojej publikacji. W tym momencie możesz zdecydować o tym, jaki szablon będzie miała Twoja publikacja. Poza szablonami, które są darmowe, istnieje również opcja zamówienia takiego, który będzie zaprojektowany specjalnie dla Ciebie – po opłaceniu kwoty, która widnieje przy danym szablonie będziesz mógł z niego skorzystać, dzięki temu zapewniając swojej publikacji profesjonalny wygląd i niepowtarzalny charakter – z obowiązującymi cenami możesz również zapoznać się, wchodząc w zakładkę „Sprawdź ceny". Tam znajdziesz również informacje o usługach eksperckich, z których będziesz mógł skorzystać w zależności od własnych potrzeb. Po wyborze szablonu musisz postąpić tak samo, jak podczas przechodzenia przez poprzednie etapy – klikając przycisk „zapisz i przejdź dalej” zostajesz skierowany do następnego kroku, którym jest korzystanie z kreatora treści – narzędzia, które pozwala na opracowywanie i formatowanie tekstu publikacji w profesjonalny sposób.

Obsługa kreatora treści jest intuicyjna – nie przysporzy Ci żadnych problemów, nie będziesz musiał poświęcać cennego czasu na oswojenie jego podstawowych funkcji. W tym miejscu tekst własnej książki możesz poddać obróbce i wykreować go na taki, który spełni Twoje oczekiwania.

Obsługa kreatora treści polega na edycji treści podzielonych na konkretne sekcje. Lista i wygląd poszczególnych sekcji często wynika z wyboru szablonu publikacji, którego dokonałeś w poprzednim etapie pracy nad eBookiem. W pasku górnym edytora znajdziesz następujące elementy: okładka przednia (uzupełniasz tytuł oraz imię i nazwisko autora), spis treści (generuje się automatycznie podczas pracy nad publikacją) oraz kolejne sekcje, w których już bezpośrednio edytujesz tekst publikacji. Kolejne sekcje możesz dodawać, zapisywać oraz edytować. Możesz również importować tekst książki z pliku DOC, PDF lub JPG do edytora tekstu – szczegółowy opis czynności, które w tym wypadku musisz wykonać, znajdziesz w samouczku dla zaawansowanych "Jak importować pliki (DOC, PDF, JPG) do edytora tekstu?" Kolejną funkcją, z której możesz skorzystać podczas tworzenia publikacji są przypisy końcowe, które również generują się automatycznie.

Wracając do edytowania atrybutów sekcji. Można dodawać tyle sekcji, ile się chce, uznając, na przykład, że jedna sekcja to jeden rozdział. Podczas tworzenia sekcji, każdą z nich można nazwać oraz wyróżnić dzięki wybraniu odpowiedniego nagłówka. Korzystając z edytora można również do samego tekstu dołączyć zdjęcia, wykorzystując funkcję załadowania zdjęć – zdjęcia można pobrać z dysku komputera lub poprzez integrację z kontem Fotolia.pl.

Za każdym razem, kiedy przerywasz pracę, możesz zapisać te konkretną wersję, nad którą pracowałeś – zawsze masz również podgląd poprzednich, zapisanych wersji, do których możesz wrócić w każdym momencie. Aby przejść do kolejnego etapu pracy nad publikacją, wystarczy, że po raz kolejny klikniesz „zapisz i przejdź dalej”.

Po zakończeniu najważniejszego i najbardziej pracochłonnego etapu tworzenia i obróbki tekstu możesz przejść do ustalania kwestii związanych z dostępnością Twojej publikacji elektronicznej. Na początku należy określić formaty, w jakich chcesz mieć/pobrać swoją książkę: pdf do publikacji w Internecie lub ePub. W tym miejscu możesz jeszcze zdecydować o tym, czy książka będzie zawierała logotyp Simple Publishing – dodatkowe informacje związane z kwestą logo znajdziesz na stronie w pomocy kontekstowej. Na koniec określasz jeszcze, czy Twoja publikacja będzie dostępna dla innych użytkowników i czy w związku z tym ma to być cała książka, czy tylko kilka stron. Kończąc ten etap możesz jeszcze stworzyć krótki opis swojej publikacji, który widniejąc na stronie będzie zachęcał potencjalnych odbiorców do zapoznania się z całością Twojej publikacji. Po zapisaniu tego kroku przejdź dalej.

Ostatnim etapem pracy nad tekstem jest wgląd w podsumowanie wszystkiego, co do tej pory stworzyłeś. Pozwoli on jeszcze zweryfikować dotychczasowe ustalenia, aby nic nie umknęło Twojej uwadze. Zawsze możesz również skorzystać z pomocy ekspertów i specjalistów, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Masz również możliwość zamówienia za dodatkową opłatą raportu rynkowego, dzięki któremu możesz zwiększyć konkurencyjność swojej publikacji, poznając aktualne trendy wydawnicze.

Zanim jeszcze dokonasz płatności, możesz również podejrzeć, jak wygląda Twoja publikacja. Wystarczy, że klikniesz przycisk „pobierz ze znakiem wodnym”. Jeśli wszystko jest dopracowane i nie masz już żadnych zastrzeżeń do tekstu zakończ cały etap, przechodząc do płatności – naciśnij przycisk „kup publikację”. Od tego momentu Twoja publikacja znajdować będzie się w koszyku – aby móc pobrać publikację bez znaku wodnego – dokonaj płatności. Wgląd w swoje zamówienia i faktury posiadasz na bieżąco, dzięki menu szybkiego dostępu, z którego korzystać możesz cały czas, zawsze klikając jedynie we własną nazwę użytkownika. Po dokonaniu opłaty wystarczy chwila cierpliwości, abyś następnie mógł cieszyć się własną książką, o której zawsze marzyłeś! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przykładowy newsletter