Twoja książka w oprawie, na jaką zasługuje

 

Pytaj i dyskutuj

Samouczek : Jak importować pliki (DOC, PDF, JPG) do edytora tekstu?

Edytor tekstu książki tekstowej oraz ebooka posiada wiele ciekawych i prostych w użyciu funkcji, które usprawniają proces tworzenia publikacji. Jedną z takich możliwości jest wczytanie pliku źródłowego do edytora tekstu. Od tego momentu nie musisz się więcej martwić, że będziesz zmuszony jeszcze raz przepisywać już wcześniej powstały tekst. Wystarczy tylko, że skorzystasz z funkcji, jaką daje Ci kreator publikacji!

 
Mając włączony edytor tekstu publikacji, możesz edytować jej treść podzieloną na sekcje – dokładny opis działania edytora tekstu znajdziesz, między innymi w samouczku „Książka tekstowa – krok po kroku”.Jeśli uzupełniłeś już informacje na stronie tytułowej, przedniej i tylnej okładce, grzbiecie oraz w spisie treści, możesz zająć się edycją tekstu oraz opracowaniem „serca” Twojej publikacji.
 
Edytor tekstu umożliwia wczytanie pliku źródłowego.
 
Aby to zrobić musisz kliknąć w okno danej sekcji, której edycją się zajmujesz, a wtedy pojawi się pasek z narzędziami, które pozwalają wykonywać podstawowe zabiegi związane z formatowaniem tekstu, jak: pogrubienie, wyjustowanie, wyróżnienie cytowanych fragmentów. Tam również znajdziesz opcję „wklej treść z pliku pdf, doc, doxc, jpg”.
 
Klikając w powyższe polecenie wyświetli się okno z informacją, abyś wybrał plik tekstowy, który znajduje się na Twoim dysku. Pliki te mogą mieć następujące formaty: doc, doxc, txt, rtf, jpg, bmp, tiff, png, pdf.
 
Po załadowaniu pliku możesz jeszcze wybrać opcję „zastąp aktualną zawartość okna” – wtedy to, co zapisałeś wcześniej w edytowanej sekcji zostanie zastąpione tekstem z nowego pliku. Jeśli nie wybierzesz tej możliwości to importowany przez Ciebie tekst zostanie wklejony na koniec otwartej sekcji. Należy pamiętać, że mechanizm odczyta jedynie tekst importowanego tekstu – nie zarejestruje kroju czcionki, wyrównania tekstu, obrazów.
 
Tekst i jego styl będzie edytowany za pomocą narzędzi kreatora, które sprawią, że publikacja stanie się spójna i zyska profesjonalny wygląd.
 

 

 

Przykładowy newsletter